2 lata i 3 miesiące pozbawienia wolności dla Mariana S. byłego funkcjonariusza UB

Na 2 lata i 3 miesiące pozbawienia wolności skazał Sąd Rejonowy w Dębicy byłego funkcjonariusza Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Rzeszowie Mariana S. Wyrok o którym na stronie IPN Rzeszów poinformowała naczelnik pionu śledczego rzeszowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej Beata Śmiechowska zapadł w ostatni poniedziałek 9 kwietnia.

„Wyrokiem z dnia 9 kwietnia 2018 roku Sąd Rejonowy w Dębicy II Wydział Karny uznał oskarżonego Mariana S. – byłego funkcjonariusza Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Rzeszowie – winnym tego, że jesienią 1952 roku dopuścił się zbrodni komunistycznej, będącej jednocześnie zbrodnią przeciwko ludzkości, polegającej na fizycznym i psychicznym znęcaniu się nad zatrzymanymi członkami organizacji niepodległościowej, poprzez prowadzenie wielokrotnych, długotrwałych przesłuchań o różnych porach dnia i nocy, ponadto wyzywanie słowami wulgarnymi i obraźliwymi, uderzanie w twarz, kopanie nogami, zmuszanie do wielogodzinnego stania pod ścianą i uderzanie w tym czasie po różnych częściach ciała, i wymierzył za ten czyn łączną karę 2 lat i 3 miesięcy pozbawienia wolności” – czytamy na stronie IPN Oddział Rzeszów.

Akt oskarżenia w tej sprawie został wniesiony przez prokuratora Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Rzeszowie.Wyrok jest nieprawomocny.

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.