16 wojskowych mogił zostanie poddanych renowacji

2400  złotych. Tyle będzie kosztowała renowacja jednej mogiły na Cmentarzu Wojennym w Dębicy. Renowacji zostanie poddanych 16 mogił, które obecnie są w bardzo złym stanie. Miasto Dębica właśnie wyłoniło wykonawcę tej inwestycji. Będzie nią firma z Koszyc Wielkich.

Zdecydowana większość mogił znajdujących się na Cmentarzu Wojennym przy ul. Cmentarnej w Dębicy jest mocno nadszarpnięta zębem czasu. Samo porządkowanie mogił niszczejących od warunków atmosferycznych przez kilkadziesiąt lat nie jest wystarczające. Konieczne jest przeprowadzenie kompleksowej renowacji mogił.
W ramach zaplanowanych prac renowacyjno-konserwatorskich wykonana zostanie dokumentacja fotograficzna przed i po wykonaniu renowacji, oczyszczenie mogił z „fałszywej patyny”, stabilizacja fundamentów oraz  uzupełnienie ubytków i złuszczeń mogił. Firma wykona także konserwatorski remont metalowych tabliczek inskrypcyjnych oraz krzyży i impregnację mogił. Prace mają zostać zakończone do 31 sierpnia br.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.