Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Dębica. Dziś w nocy aktywiści LGBT zbezcześcili pomnik św. Jana Pawła II. Napisy związane z tą ideologią pojawiły się też na dębickim Rynku.

Tęczowa flaga na pomniku św. Jana Pawła II to nie jedyny ślad działalności aktywistów LGBT, którzy pod osłoną nocy zostawili ślady swojej działalności.

Kilka napisów na chodniku pojawiło się również w pobliżu pomnika upamiętniającego trzech żołnierzy niepodległościowego podziemia straconych na dębickim Rynku przez władzę ludową.

Większość mieszkańców miasta jest zszokowana tymi czynami. Ks. proboszcz Ryszard Piasecki powiedział, że współczuje sprawcom tych czynów. Przewodniczący Rady Miasta Mateusz Cebula napisał, że: „Trudno określić szczególnie ten pierwszy czyn inaczej aniżeli prymitywnym aktem wandalizmu oraz prowokacyjną grą na uczuciach religijnych mieszkańców”.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.