Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Dziś rocznica śmierci plut. Waldemara Sujdaka. 12 lat temu zginął w Afganistanie.

Waldemar SUJDAK urodził się 27 lutego 1980 r. W 2000 r. rozpoczął służbę wojskową jako elew szkoły podoficerskiej w Centrum Szkolenia Inżynierii Wojskowej Wyższej Szkoły Oficerskiej we Wrocławiu. Po ukończeniu szkolenia służył w 3. Pułku Saperów w Dębicy jako dowódca drużyny, a następnie jako saper w 21. batalionie dowodzenia 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie. W 2008 r. był dowódcą drużyny 2 Mazowieckiej Brygady Saperów w Kazuniu.W 2008 r. pełnił służbę w ramach III zmiany PKW w Afganistanie. Poległ 20 sierpnia 2008 r. w czasie wykonywania zadania bojowego w wyniku eksplozji improwizowanego ładunku wybuchowego IED.Za czyny bojowe połączone z wyjątkową ofiarnością i odwagą został pośmiertnie odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Krzyża Wojskowego i mianowany do stopnia plutonowego przez Ministra Obrony Narodowej.Śp. plut. Waldemar SUJDAK zostawił żonę i córkę.Cześć Jego Pamięci!

Źródło: Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.