Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Komunikat w sprawie oddziału klasy IV w Szkole Podstawowej nr 6 w Dębicy

W związku z zainteresowaniem rodziców dzieci z obwodu Szkoły Podstawowej nr 6 utworzeniem oddziału klasy IV dla dzieci z obwodu szkoły, władze miasta poinformowały dyrektora pana Dariusza Pierzchałę, aby aneksem do arkusza organizacji szkoły wprowadził zmianę dotyczącą utworzenia oddziału klasy IV.

– Pismo od rodziców, którzy wyrazili wolę zapisania swoich dzieci do klasy czwartej w Szkole Podstawowej nr 6 wpłynęło do Urzędu Miejskiego 6 sierpnia. Od początku w tej sprawie dążyliśmy do rozwiązania optymalnego z perspektywy dzieci i  rodziców. Stosowne ruchu wymagały jednak wielu czasochłonnych konsultacji i analiz. Od tego czasu konsultowaliśmy tę sprawę zarówno z dyrektorami szkół, do których do tej pory uczęszczały dzieci, jak również z nauczycielami i rodzicami. Utworzenie oddziału analizowaliśmy także pod kątem ekonomicznym, organizacyjnym i prawnym,  m.in. z Podkarpackim  Kuratorem Oświaty. Wprawdzie do dzisiaj nie mamy odpowiedzi z kuratorium, jednak wczoraj rozmawiałem z panią kurator Małgorzatą Rauch, która przekazała informację, że kuratorium zwróciło się w tej sprawie do Ministerstwa Edukacji Narodowej i wkrótce otrzymamy odpowiedź – mówi zastępca burmistrza Maciej Małozięć.

W związku z rozpoczynającym się za kilka dni nowym rokiem szkolnym, chcemy oszczędzić dzieciom i rodzicom niepotrzebnego stresu, dlatego przekazaliśmy informację dyrekcji szkoły, aby w arkuszu organizacyjnym ujęty został nowy oddział – dodaje wiceburmistrz Małozięć.

Władze Dębicy podkreślają jednocześnie, że w tych szkołach, do których do tej pory uczęszczały dzieci, miasto nie przewiduje zmian organizacyjnych w bieżącym roku szkolnym.

źródło: Urząd Miejski w Dębicy

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.