Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Trwa rekrutacja do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie

Są kolejni kandydaci do kapłaństwa. Prawie wszyscy to tegoroczni maturzyści. Dotychczas sześciu młodych mężczyzn zgłosiło się do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie w drugim terminie rekrutacji.

– Czekamy na kolejnych kandydatów, seminarium jest czasem rozeznania powołania – mówi rektor ks. Jacek Soprych.

– Przyjmujemy zgłoszenia. Egzamin odbędzie się 7 września. Cały czas jesteśmy otwarci na tych, którzy rozważają tą myśl w sercu, czy zgłosić się w tym roku do seminarium czy jeszcze poczekać. Szczególnie kierujemy zaproszenie do tych, którzy mają jeszcze trochę niepewności czy podjąć inne studia na rok, czy wstąpić do seminarium – podkreśla ks. Soprych.

Po pierwszym egzaminie przyjęto 16 kandydatów. Pierwszy rocznik rozpocznie formację i naukę 19 września w Błoniu.

Natomiast cała wspólnota seminaryjna zainauguruje nowy rok akademicki 26 września.

Źródło: Diecezja Tarnowska

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.