Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Koronawirus w powiecie dębickim. Najnowsze statystyki – 18.08.2020

Dzisiaj podczas sesji Rady Powiaty Dębickiego Powiatowy Inspektor Sanitarny Barbara Więcek podała najnowsze statystyki związane z koronawirusem na terenie powiatu dębickiego. Gwałtowny przyrost zakażeń nastąpił w naszym powiecie od początku sierpnia w którym odnotowano do tej pory ogółem 16 zakażeń.

Jak poinformowała Anna Więcek Powiatowy Inspektor Sanitarny do dzisiaj (18 sierpnia) na terenie powiatu dębickiego odnotowano 27 przypadków zakażenia koronawirusem. Były to osoby u których były zarówno objawy kliniczne jaki takie u których potwierdzono to badaniami laboratoryjnymi.

13 osób było hospitalizowanych, 15 pozostawało w izolacji domowej, jedna osoba zmarła.

Z dochodzenia epidemiologicznego wynika, że:
– 4 osoby został zakażone za granicą i na teren powiatu przyjechały zakażone,
– 7 osób są to osoby z kwarantanny po kontakcie z osoba zakażoną
– 3 osoby po kontakcie w placówkach służby zdrowia
– 13 osób źródło zakażenia niezidentyfikowane do tej pory

Do końca czerwca br. na ternie powiatu dębickiego było 10 potwierdzonych zachorowań. Jedno zachorowanie było pod koniec lipca, a od początku sierpnia mamy do tej pory 16 zakażeń. Wśród zakażonych jest 11 kobiet i 17 mężczyzn.

W poszczególnych gminach stwierdzono następującą ilość zakażeń:

Gmina i Miasto Brzostek – 8 osób

Gmina Dębica – 6 osób

Miasto Dębica – 6 osób

Gmina Czarna – 3 osoby

Gmina Żyraków – 2 osoby

Gmina i Miasto Pilzno – 2 osoby

Wymazów w kierunku sars jest pobranych na terenie powiatu dębickiego około 1 tysiąca. Wymazy są pobierane w oddziale zakaźnym, SOR, stacja dializ.

Od początku pandemii na terenie powiatu dębickiego kwarantanną objętych było 3435 osób. Dziś na kwarantannie są 254 osoby. Izolacją domową objętych jest 8 osób, a 6 osób jest hospitalizowanych w szpitalu jednoimiennym w Łańcucie.

Od początku pandemii do dnia wczorajszego Powiatowy Inspektor Sanitarny w Dębicy wydał 504 decyzje o izolacji w warunkach domowych.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.