Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Ponad 36 milionów złotych z Tarczy Antykryzysowej dla przedsiębiorców z powiatu dębickiego

W ramach Tarczy Antykryzysowej do 31.07.2020 Powiatowy Urząd Pracy w Dębicy objął wsparciem 6283 podmiotów z powiatu dębickiego i wypłacił 36 867 522,50 zł w formie pożyczek, dofinansowań do kosztów działalności i do wynagrodzeń pracowników.

W ramach ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych Powiatowy Urząd Pracy w Dębicy realizuje nowe instrumenty tzw. Tarczy Antykryzysowej:

 1. Pożyczka na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej mikroprzedsiębiorcy przyznawana na podstawie art. 15zzd ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
  Do 31.07.2020 r. Powiatowy Urząd Pracy w Dębicy wypłacił 5 036 mikroprzedsiębiorcom pożyczki na kwotę 25 188 317,50 zł; z czego 465 mikroprzedsiębiorcom umorzono pożyczki na łączną kwotę 2 325 000,00 zł.

 1. Dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną, niezatrudniającego pracowników, w przypadku spadku obrotów gospodarczych w następstwie wystąpienia COVID-19.
  Do 31.07.2020 r. Powiatowy Urząd Pracy w Dębicy wypłacił 839 przedsiębiorcom niezatrudniającym pracowników dofinansowania części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej w wysokości 3 516 500,00 zł.

 1. Dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne w przypadku spadku obrotów gospodarczych w następstwie wystąpienia COVID-19.
  Do 31.07.2020 r. Powiatowy Urząd Pracy w Dębicy wypłacił 404 podmiotom 8 136 994,46 zł dofinansowań części kosztów wynagrodzeń oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne z przeznaczeniem na wypłatę dla 3 179 zatrudnionych pracowników.
 2. Dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz składek na ubezpieczenia społeczne dla organizacji pozarządowych oraz podmiotów, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
  Do 31.07.2020 r. Powiatowy Urząd Pracy w Dębicy wypłacił 4 organizacjom pozarządowym/ podmiotom zatrudniającym pracowników 25 710,54 zł dofinansowań części kosztów wynagrodzeń oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne z przeznaczeniem na wypłatę dla 9 zatrudnionych pracowników.

źródło: PUP w Dębicy

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.