Piotr Chęciek: Przyjedzie cały tir środków ochrony osobistej dla szkół

Podczas dzisiejszej (18 sierpnia) sesji Rady Powiatu podniesiona została m.in. kwestia powrotu 1 września do szkół uczniów i przygotowania do tego powrotu dębickich placówek oświatowych znajdujących się pod pieczą powiatu.

„Ministerstwo jasno określiło, że odpowiedzialność za organizację funkcjonowania szkoły ponosi dyrekcja szkoły. My jako organ prowadzący mamy nadzór nad tymi działaniami wspólnie zresztą z Państwową Strażą Pożarną, która została wyznaczona do tego, aby kwestie techniczne związane ze środkami zabezpieczającymi młodzież, nauczycieli, rodziców w tych szkołach realizować.

Myślę, że w najbliższym czasie otrzymamy z województwa duża ilość środków dezynfekujących, masek, rękawiczek, przyłbic i tych wszystkich rzeczy, które sa niezbędne do bezpiecznego funkcjonowania młodzieży w szkołach.

Będziemy ustalać jak ta dystrybucja będzie się odbywa. Prawdopodobnie centrum magazynowania tych wszystkich rzeczy będzie Państwowa Straż Pożarna w Dębicy. Spotkanie w tej sprawie będziemy mogli pojutrze o godz. 9.00.

Przygotowani jesteśmy. Środki wszystkie są zgromadzone. Starostwo posiada swoje środki. Dodatkowo przyjedzie cały tir ochrony bezpośredniej. Wszystkie wątpliwości będziemy wyjaśniać. Zastanowimy się czy będziemy mierzyć temperaturę uczniom wchodzącym do szkoły – mówi Piotr Chęciek, starosta Powiatu Dębickiego.

Decyzję o tym w jakim trybie będą funkcjonowały poszczególne szkoły na terenie powiatu dębickiego (stacjonarnym, zdalnym czy hybrydowym) będzie podejmował Powiatowy Inspektorat Sanitarny. Wszystko zależy od tego czy nasz powiat trafi na listę powiatów żółtych bądź czerwonych i od tego jak epidemia będzie się rozwijała, czy zagrożenie zdrowia młodych ludzi będzie postępowało czy nie.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.