Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Poświęcenie wieńców dożynkowych w Paszczynie

Tradycyjnie 15 sierpnia w Święto Matki Boskiej Zielnej mieszkańcy Paszczyny podziękowali za zebrane plony. 

Orszak z wieńcami z Domu Strażaka prowadził Sołtys wsi Bogusław Bieszczad z żoną Dorotą oraz starostowie dożynek Halina i Ryszard Baranowie. Podczas Mszy Św., którą odprawił proboszcz tutejszej parafii, zostały poświęcone dwa wieńce dożynkowe oraz wiązanki ziół i kwiatów.

Starostowie dożynek po kilku pięknych i głębokich okolicznościowych słowach wręczyli symboliczny bochen chleba wypieczony z ziaren tegorocznych, tak trudnych zbiorów, jako podziękowanie za zebrane plony. Wieńce w tym roku przygotowali : dzieci i młodzież z  Paszczyny pod opieką pani Aleksandry Kloc oraz Koło Gospodyń Wiejskich. Sołtys wsi Bogusław Bieszczad oraz Rada Sołecka dziękują wszystkim zaangażowanym za podtrzymywanie tej pięknej wielopokoleniowej tradycji.

źródło: UG Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.