Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Region. 55-latek założył piękną plantację marihuany. Niestety, dowiedzieli się o niej policjanci.

Dorodne krzaki marihuany ujawnione przez policjantów

Dzięki sprawnej akcji policjantów z komisariatu Tarnów-Zachód całkiem pokaźnych rozmiarów plantacja konopi indyjskich przestała istnieć. Jej właściciel trafił w ręce mundurowych, a potem przed oblicze prokuratora, z ust którego usłyszał zarzuty. Grozi mu od 6 miesięcy do lat 8 pozbawienia wolności.

Sezon urlopowy w pełni. Jedni pracują, inni wypoczywają. Za „pracę” zabrał 55-letni mieszkaniec gminy Pleśna, który postanowił zostać plantatorem. Niestety postawił na zabronioną przez prawo działalność, uprawę marihuany. Na jej miejsce wybrał zalesiony teren blisko swojego miejsca zamieszkania i w niecierpliwością czekał na plony swojej pracy. Niestety nie doczekał się.

Jego plany pokrzyżowali policjanci z Tarnowa, którzy zastali na miejscu ponad 70 krzaków konopi indyjskich, wysokich na 120 – 170 centymetrów i wartych około 60 tysięcy złotych. Śledczy szacują, że z tej ilości można by wyprodukować kilka tysięcy dilerskich działek. Na szczęście nie będą one miały szansy trafić do rąk odbiorców. W domu mężczyzny policjanci znaleźli także niewielką ilość suszu marihuany.

55-latek został zatrzymany i doprowadzony do tarnowskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty posiadania i uprawy konopi indyjskich dostarczającej znacznej ilości narkotyków. Może liczyć na długoletnią „odsiadkę”. Niedoszły plantator do wszystkiego się przyznał. Został objęty policyjnym dozorem i zakazem opuszczania. Śledztwo w jego sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Tarnowie.

Źródło: Tarnowska Policja

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.