Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Region: Ogromny przemyt bursztynu zatrzymali strażnicy graniczni. Jantar był ukryty pod ładunkiem płyt.

Na przejściu granicznym w Korczowej Straż Graniczna oraz KAS udaremniły przemyt bursztynu o szacunkowej wartości prawie 400 tys. zł. Ponad 100-kilogramowy ładunek jantaru przemycał pod transportem płyt MDF ukraiński kierowca tira.

Obywatel Ukrainy wpadł na gorącym uczynku wczoraj (6 sierpnia) na przejściu granicznym w Korczowej na Podkarpaciu. Kierowca oficjalnie przewoził transport płyt MDF. W trakcie kontroli przestrzeni ładunkowej naczepy tira, funkcjonariusze Straży Granicznej oraz Krajowej Administracji Skarbowej zauważyli folię wystającą z elementów konstrukcyjnych podłogi. Podejrzenia mundurowych okazały się słuszne. Pod składanymi segmentami ujawnili 100 kilogramów bursztynu zapakowanego do kilkudziesięciu foliowych worków. Szacunkowa wartość przemytu to ponad 385 tys. złotych.

Ostatecznie kierowca ciężarówki przyznał, że bursztyn należy do niego i miał trafić na rynek w Polsce. Na poczet grożącej kary zabezpieczono 35 tys. zł. Dalsze czynności w stosunku do osoby i ujawnionego towaru prowadzą funkcjonariusze KAS.

Ujawniony przemyt bursztynu jest drugim tego typu zdarzeniem wykrytym w tym roku przez funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału SG. Poprzednie miało miejsce w styczniu w Medyce. Wtedy strażnicy graniczni udaremnili przemyt ok. 32 kg jantaru.

Źródło: Bieszczadki Oddział Straży Granicznej

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.