Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Tragedia nad Wisłoką. Według relacji Policji chłopak kąpał się w dopływie rzeki – Ostrej.

Wczoraj podczas kąpieli życie stracił 22-letni chłopak. Fot. OSP Kędzierz

Na oficjalnej stronie Podkarpackiej Policji pojawił się komunikat dotyczący wczorajszej tragedii nad Wisłoką. Zamieszczany go w pełnym brzmieniu poniżej.

22-letni mężczyzna utonął w potoku Ostra, w prawobrzeżnym dopływie Wisłoki. Mieszkaniec Grudnej Górnej wszedł do wody i już nie wypłynął. Jego ciało wydobyli z wody strażacy. To pierwsze utonięcie tego lata w powiecie dębickim. Apelujemy o rozwagę i ostrożność podczas wypoczynku nad wodą.

Wczoraj po godz. 18, policjanci odebrali sygnał, że w rejonie ulicy Starzyńskiego w Dębicy, najprawdopodobniej utonął mężczyzna. Policjanci ustalili, że trzech mężczyzn kąpało się w dopływie Wisłoki, potoku Ostra. W pewnym momencie jeden z mężczyzn zniknął pod powierzchnią wody i już nie wypłynął. Na miejsce wezwano służby ratunkowe. Strażacy wydobyli z wody ciało mężczyzny. Okazał się nim 22-letni mieszkaniec Grudnej Górnej.

Trwa wyjaśnianie okoliczności i przyczyny jego śmierci. Decyzją prokuratora ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do badań.

Panująca obecnie aura sprawia, że właśnie nad wodą wypoczywamy najchętniej. Niestety przecenianie własnych umiejętności podczas kąpieli , mogą okazać się tragiczne w skutkach. Wspólnie zadbajmy o nasze bezpieczeństwo.

Zasady bezpiecznej kąpieli:

Pamiętajmy o tym, że bezpieczna kąpiel to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i w którym nad bezpieczeństwem czuwa ratownik
Przestrzegajmy regulaminu kąpieliska, na którym przebywamy
Nie pływajmy w wodzie o temperaturze poniżej 14 stopni (optymalna temperatura to 22-25 stopni)
Nie skaczmy rozgrzani do wody
Nie pływajmy w miejscach, gdzie jest dużo wodorostów lub wiemy, że występują zawirowania wody lub zimne prądy
Nie skaczmy do wody w miejscach nieznanych. Może to się skończyć poważnym urazem, kalectwem, a nawet śmiercią
Absolutnie zabronione są w takich miejscach skoki „na główkę”, dno naturalnego zbiornika może się zmienić w ciągu kilku dni
Pamiętajmy, że materac dmuchany nie służy do wypływania na głęboką wodę, podobnie jak nadmuchiwane koło
Nigdy nie wchodźmy do wody, nie pływajmy po spożyciu alkoholu – to najkrótsza droga do tragedii
Dzieci powinny bawić się w wodzie tylko pod opieką dorosłych, dobrze, żeby miały złożone na siebie dmuchane rękawki, któr pomogą dziecku utrzymać się na wodzie.
Źródło: Podkarpacka Policja

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.