Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Koronawirus u 3 kolejnych pracowników Urzędu Miejskiego w Brzostku. Apel burmistrza Staniszewskiego do mieszkańców

„W związku z wystąpieniem u jednego z pracowników Urzędu Miejskiego zakażenia wirusem Covid19, zostały wykonane dla wszystkich pracujących u nas osób testy na obecność koronawirusa. Niestety w 3 przypadkach badanie dało wynik pozytywny, a w 3 następnych był on niejednoznaczny i test należy powtórzyć. Podobna sytuacja miała miejsce w Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej. Niestety, tutaj także mamy łącznie 10 pracowników, u których stwierdzono obecność wirusa a jeden musi test powtórzyć.

W związku z zaistniałą sytuacja wszystkie osoby z pozytywnym wynikiem, zostały natychmiast odesłane do domów. O całej sytuacji niezwłocznie powiadomiono Sanepid, który na osoby z kontaktu nałożył kwarantannę. Pomieszczenia w obu budynkach poddane zostały dezynfekcji, by mogły być bezpiecznie używane. Niestety, w zaistniałej sytuacji i Urząd Miejski i MGOPS przyjmują interesantów tylko w wyjątkowych sytuacjach i w sprawach, które wymagają natychmiastowego działania, co chyba dla wszystkich jest zrozumiałe. Przypominam, że do dyspozycji jest cały czas linia telefoniczna i poczta mailowa.


Ponieważ w dniu dzisiejszym Ministerstwo Zdrowia podało informacje o kolejnym gwałtownym wzroście zakażeń i przypadka śmiertelnych, dlatego zwracam się do Państwa z apelem o przestrzeganie przepisów związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się wirusa Covid19. Musimy sobie uzmysłowić, że obecnie na terenie całej gminy mamy według mojego rozeznania około 40 osób, które maja pozytywny wynik testów. Tylko w ostatnich dwóch dniach na terenie naszego powiatu zmarło 7 osób.

To chyba najlepszy dowód, jak niebezpieczny i podstępny jest to wirus. Nie możemy ulegać panice i paraliżowi, ale musimy zachować maksymalna ostrożność, a wychodzić z domu tylko w przypadkach niezbędnych. Nie twórzmy sytuacji, w których nasze zachowanie sprzyjać może przenoszeniu się wirusa” – informuje na swoim FB Wojciech Staniszewski , burmistrz Brzostku.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.