Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Kraj. Napadł na pięć młodych kobiet na tle seksualnym. Swoje ofiary upatrywał w autobusach komunikacji miejskiej.

Młody mężczyzna, który na tle seksualnym napadał na kobiety w Częstochowie, został zatrzymany przez kryminalnych z miejscowej komendy. 23-latek od razu trafił do aresztu. Materiały zebrane w sprawie pięciu przestępstw, których się dopuścił, pozwoliły prokuratorowi na skierowanie właśnie do sądu aktu oskarżenia. Podejrzanemu grozi kara do 8 lat więzienia.

W połowie grudnia 2018 roku 23-latek zaatakował młodą kobietę w dzielnicy Gnaszyn. Jak ustalili śledczy, gdy pokrzywdzona wyszła z autobusu, wysiadł za nią 23-letni mężczyzna. W drodze do domu kobiety sprawca zaatakował. Charakter ataku wskazywał na motyw seksualny. Na szczęście napastnik został spłoszony, a kobieta nie doznała żadnych obrażeń.

Do kolejnej napaści doszło pod koniec 2019 roku w dzielnicy Północ, a później na Parkitce. Wiosną 2020 roku napadł natomiast na dwie kobiety w dzielnicy Stradom.

Do zatrzymania mężczyzny doszło w kwietniu 2020 roku zaraz po tym, jak w Stradomiu zaatakował 16-latkę. Kryminalni, zajmujący się na co dzień poszukiwaniem osób ukrywających się przed organami wymiaru sprawiedliwości zauważyli 23-latka w rejonie przystanku autobusowego. Nie mieli wątpliwości, że to ten mężczyzna godzinę wcześniej przemocą doprowadził małoletnią do poddania się tzw. innej czynności seksualnej. Sprawca trafił do aresztu.

Śledczy z Komisariatu II Policji w Częstochowie, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Południe, skrupulatnie badali każdy wątek w sprawie. Zgromadzone podczas postępowania materiały, pozwoliły sporządzić i skierować przeciwko 23-letniemu mężczyźnie akt oskarżenia do sądu.

Młody mieszkaniec Częstochowy oskarżony jest o doprowadzenie przemocą pięciu kobiet w wieku od 16 do 40 lat do poddania się innej czynności seksualnej. Za każdym razem schemat działania był taki sam. 23-latek upatrywał swoją ofiarę podczas podróży publicznym środkiem transportu. Gdy kobieta wysiadała z autobusu, sprawca wychodził za nią. Po kilkudziesięciu metrach decydował się zaatakować i wykorzystać bezbronność oraz zaskoczenie ofiar. Za każdym razem uciekał spłoszony.

Akt oskarżenia pod koniec września trafił do sądu. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat więzienia

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.