Region. Chciał uniknąć zderzenie ze zwierzęciem, uderzył w barierki ochronne

W miejscowości Glinik, doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego z udziałem kierującego hyundaiem. Mężczyzna chcąc uniknąć zderzenie ze zwierzęciem, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w barierki zabezpieczające, a następnie wjechał do przydrożnego rowu. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

W sobotę o godz. 17.30 dyżurny ropczyckiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Glinik. Jak ustalili funkcjonariusze 51 – letni kierowca hyundaia na łuku drogi chcąc uniknąć zderzenia ze zwierzęciem, które wbiegło na drogę, wykonał manewr, w wyniku którego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierki ochronne, a następnie zjechał do przydrożnego rowu. Na szczęście pomimo groźnie wyglądającego zdarzenia kierującemu i jego pasażerce nic się nie stało.

Policja apeluje do wszystkich kierujących o wzmożoną czujność i rozwagę, zwłaszcza teraz w okresie jesienno -zimowym. Kolizja ze zwierzęciem może zakończyć się tragicznie.

Pamiętajmy:

do większości zderzeń dochodzi na drogach przebiegających przez las,
dzikie zwierzęta najbardziej są aktywne o zmierzchu i o świcie,
zwracajmy baczną uwagę na pobocza,
oślepione przez światła reflektorów zwierzę rzadko ucieka,
jeśli zobaczysz przebiegające przez drogę zwierzę, bądź czujny, zwolnij i jedź ostrożnie,
​dostosuj prędkość do panujących warunków, zwracaj uwagę na znaki
przyczyną zdarzeń drogowych z udziałem dzikich zwierząt jest przeważnie nadmierna prędkość.

Jeżeli dojdzie do zdarzenia z udziałem zwierzyny, zjedź na pobocze, włącz światła awaryjne i zabezpiecz miejsce trójkątem ostrzegawczym. Należy natychmiast zawiadomić policję. Przyjmujący zgłoszenie dyżurny poinformuje odpowiednie służby i lekarza weterynarii oraz skieruje na miejsce patrol policji.

Źródło: Podkarpacka Policja

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.