Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Szarpał policjantów za mundur i uderzył jednego z funkcjonariuszy pięścią w głowę

Pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Dębicy prowadzone jest postępowanie przeciwko 42-letniemu Patrykowi Cz., podejrzanemu o popełnienie przestępstw polegających na dopuszczeniu się w dniu 3 października 2020 r. w Dębicy wspólnie i w porozumieniu z innymi ustalonymi osobami czynnej napaści na dwóch funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Dębicy.

Podejrzany szarpał policjantów za mundur, popychał, uderzył pięścią w głowę jednego z policjantów, zmuszając ich tym samym do zaniechania prawnych czynności służbowych.

Ponadto Patryk Cz. znieważył ich słowami powszechnie uznanymi za obelżywe podczas i w związku z wykonywaniem przez nich czynności służbowych.

Dodatkowo Patryk Cz. podejrzany jest o popełnienie przestępstwa z art. 278 § 1 k.k., polegającego na dokonaniu również w dniu 3 października 2020 r. kradzieży w celu przywłaszczenia urządzenia mobilnego na szkodę Komendy Powiatowej Policji w Dębicy.

Patryk Cz. po zatrzymaniu i ogłoszeniu zarzutów, przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów.

Z uwagi na konieczność zapewnienia prawidłowego toku postępowania, został skierowany do Sądu Rejonowego w Dębicy wniosek o zastosowanie wobec w/w podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, który to środek został zastosowany postanowieniem w/w Sądu z dnia 6 października 2020 r. na okres 2 miesięcy.

Patrykowi Cz. za popełnienie zarzucanych czynów grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Na podstawie informacji Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.