Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Areszt za uprawę i posiadanie narkotyków

Policjanci z wydziału kryminalnego z Dębicy zatrzymali 42-latka, podejrzanego między innymi o przestępstwa narkotykowe. Mężczyzna w swoim domu miał susz roślinny, haszysz i amfetaminę, a na terenie innej posesji uprawiał konopie indyjskie. Funkcjonariusze zabezpieczyli 29 nielegalnych roślin. 42-latek usłyszał zarzuty. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące mężczyzna spędzi w areszcie.

Początkiem listopada br., kryminalni z Dębicy otrzymali informację, że pomiędzy 42-letnim mieszkańcem Zawierzbia, a jego znajomym, miało dojść do konfliktu. Z posiadanych informacji wynikało również, że 42-latek miał grozić swojemu znajomemu bronią pneumatyczną konsekwencją czego miało być jego ranienie. Policjanci potwierdzili uzyskane informacje.

Funkcjonariusze pojechali do miejsca zamieszkania 42-letniego mieszkańca Zawierzbia. Podczas przeszukania, w jego domu, policjanci znaleźli susz roślinny, haszysz i amfetaminę. Okazało się, że na strychu prywatnego domu, znajdującego się na terenie gminy Żyraków, mężczyzna uprawia konopie indyjskie. Mundurowi zabezpieczyli 29 nielegalnych roślin, z których można wytworzyć znaczną ilość narkotyku.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów. 42-latek odpowie za groźby karalne oraz uprawę i posiadanie niedozwolonych środków odurzających.

Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Dębicy prowadzący to śledztwo, wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec mieszkańca Zawierzbia środek zapobiegawczy w postaci trzy miesięcznego aresztu.  

Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.  

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.