Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Tadeusz Garstka spoczął na Starym Cmentarzu

Z udziałem wojskowej asysty honorowej, pocztów sztandarowych: Inspektoratu AK Rzeszów i 5. Pułku Strzelców Konnych AK, weteranów AK, przedstawicieli samorządu oraz najbliższych, odbyły się 4 listopada 2020 r., uroczystości pogrzebowe śp. Tadeusza Garstki – żołnierza AK, działacza powojennego podziemia niepodległościowego, więźnia politycznego okresu stalinowskiego.

W homilii ks. Jerzy Szkarłat z parafii pw. Matki Bożej Anielskiej w Dębicy przypomniał wojenne zasługi kapitana Garstki. Mówił, że w Jego bogatej biografii wszyscy powinniśmy szukać inspiracji do pracy nad sobą.

Z kolei Maciej Małozięć, prezes ŚZŻAK w Dębicy, wręczył rodzinie zmarłego odznakę „Kolumbowie 1920”, którą Zarząd Główny ŚZŻAK przyznał kpt. Tadeuszowi Garstce w 2019 roku.

Żegnając Kapitana powiedział, że Jego śmierć napełniła bólem nie tylko serca najbliższych i członków dębickiego Związku AK, ale także wielu mieszkańców Dębicy i regionu, dla których Tadeusz Garstka pozostanie bohaterem niezłomnym.
Kapitan Garstka zmarł 2 listopada br. w wieku 90 lat.

źródło: Armia Krajowa Dębica

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.