Region. Pisała mu, że jest amerykańskim żołnierzem i służy w Polsce. Uwierzył jej i przelał na jej konto dziesięć tysięcy euro

Poznana na jednym z portali społecznościowych kobieta wyłudziła od tarnowianina niemalże 10 tysięcy euro. Uważajmy na oszustów internetowych. Będą sięgać po najróżniejsze historyjki tylko po to, by wzbudzić w nas empatię.

Przeglądając strony internetowe, 40-letni mieszkaniec Tarnowa poznał kobietę, która w rozmowie opowiedziała o swojej pracy. Opisała ją, jako służbę zawodowego żołnierza wojsk amerykańskich stacjonujących w Europie. Znajomość internetowa trwała do czasu, gdy w grę weszły pieniądze. Zaoferowała, że prześle pokaźną sumę na konto poznanego mężczyzny. Przelew jednak jest uzależniony od podatku, który musi on zapłacić. Podatek od transferowanej kwoty wynosi właśnie 9850 Euro. Mężczyzna wciągnięty w rozmowę przekazał na konto oszustki wskazaną kwotę.

Po dokonanym przelewie kontakt z amerykańską żołnierką urwał się tak szybko, jak zniknęły pieniądze z konta tarnowianina.

Teraz sprawą zajmują się tarnowscy policjanci. Przestępstwo to jest penalizowane w artykule 286 kodeksu karnego i zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Nam pozostaje apel o zachowanie spokoju i zdrowego rozsądku przy transakcjach finansowych. Nie dajmy się omamić szybkim bogactwem.

Źródło: Tarnowska Policja

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.