Roman Przewoźnik wyróżniony przez Związek Polskich Artystów Plastyków Okręgu Rzeszowskiego

Roman Przewoźnik

Pod koniec ubiegłego roku dębicki artysta Roman Przewoźnik został uhonorowany wyróżnieniem specjalnym Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Rzeszowskiego w konkursie „Obraz, Grafika, Rysunek, Rzeźba Roku 2019/2020” organizowanym przez BWA w Rzeszowie.

Konkurs organizowany jest przez BWA w Rzeszowie. Artyści Podkarpacia prezentują swoje dzieła w kategoriach malarstwa, grafiki, rysunku i rzeźby. Konkursowa formuła opatrzona jest zawsze regulaminem określającym wielkość oraz ilość dzieł, które artyści mogą nadesłać. Komisja konkursowa dokonuje przeglądu prac i kwalifikuje wybrane dzieła do konkursu i wystawy, a także nagród i wyróżnień. To prestiżowe wydarzenie, wyjątkowy przegląd dla twórców województwa.

Wnętrze Galerii BWA w Rzeszowie. Na drugim planie obrazy Romana Przewoźnika za które artysta otrzymał wyróżnienie

-Mimo pandemii postanowiłem wziąć udział w konkursie. Liczyłem na udział w wystawie w BWA. To przecież wyjątkowe miejsce, najważniejsza galeria sztuki na Podkarpaciu. Moje obrazy zostały zakwalifikowane do wystawy, a ja za swoje prace zostałem uhonorowany wyróżnieniem specjalnym Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Rzeszowskiego. W ramach tej wyjątkowej nagrody otrzymałem możliwość zorganizowania indywidualnej wystawy w galerii „r_z” Okręgu Rzeszowskiego Związku Artystów Plastyków – mówi Roman Przewoźnik. Dla mnie to wspaniałe osiągnięcie, które pozwala przede wszystkim podzielić się swoim malarstwem. Poza tym bardzo miło jest być zauważonym i docenionym przez samych artystów. Jako artysta wiem, iż takie wyróżnienie świadczy jak najlepiej o moim malarstwie. Dziś, w tak trudnej rzeczywistości sztuka staje się niezastąpionym elementem kreowania wrażliwości, wyjątkową formą komentarza. Cieszę, się, że mogę tworzyć i dzielić swoją pasją – dodaje artysta.

Roman Przewoźnik jestem nauczycielem plastyki w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Dębicy.

-Staram się pracując z dziećmi pokazywać najlepsze oblicza sztuki, piękna, emocji budując tym samym wrażliwość w osobowości swoich podopiecznych. Moja twórczość na pewno pomaga mi w działaniach edukacyjnych. Moi uczniowie przecież obserwują od czasu do czasu moje dzieła. Tym bardziej cieszę się tak prestiżowym wyróżnieniem Związku Artystów Plastyków i możliwością zorganizowania wystawy, ponieważ taki sukces najlepiej buduje autorytet wśród uczniów – podkreśla Roman Przewoźnik.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.