Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Kraj. 26-letnia dziewczyna upędziła 200 litrów bimbru. Tłumaczyła, że to na własne potrzeby…

Policjanci z Bełżyc zabezpieczyli 200 litrów zacieru, kilkanaście litrów gotowego alkoholu oraz aparaturę do wytwarzania bimbru. Na gorącym uczynku wytwarzania nielegalnego alkoholu wpadła 26-latka z powiatu lubelskiego. Kobieta twierdziła, że cały alkohol jest przeznaczony do własnego użytku. Za to przestępstwo grozi wysoka grzywna oraz kara do roku pozbawienia wolności.

Wczoraj policjanci z Bełżyc weszli na teren jednej z posesji w powiecie lubelskim. Funkcjonariusze natrafili na 26-latkę, która była w trakcie wytwarzania wysokoprocentowego alkoholu. Podczas czynności mundurowi zabezpieczyli 200 litrów gotowego zacieru, kilkanaście litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy oraz sprzęt do wytwarzania bimbru. Kobieta podczas wstępnego przesłuchania oświadczyła, że całość produkcji miała być przeznaczona do własnego spożycia.

Właścicielka znaleziska musi liczyć się z odpowiedzialnością karną za nielegalne wytwarzanie wyrobów alkoholowych. Za to przestępstwo grozi wysoka grzywna oraz kara do roku pozbawienia wolności. 26- latka będzie musiała pogodzić się również z utratą zabezpieczonego sprzętu i alkoholu, który ulegnie przepadkowi.

Przypominamy, że nielegalny alkohol powoduje ogromne niebezpieczeństwo przede wszystkim dla jego konsumentów. Alkohole z nieznanego źródła mogą zawierać silnie trujący metanol oraz glikol, a także skażalniki i związki powstałe w wyniku ich wytrącania.

Komisarz Kamil Gołębiowski

Źródło: Lubelska Policja

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.