Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Kraj. 50-letnia kobieta uwierzyła, że koresponduje z amerykańskim żołnierzem z Iraku

50-letnia kobieta padła ofiarą oszusta podającego się za amerykańskiego żołnierza stacjonującego w Iraku. Poznała go na jednym z portali społecznościowych. Po jakimś czasie mężczyzna poprosił o pieniądze. Pisał, że spowodował wypadek w pracy i musi wypłacić odszkodowanie. Wierząc w jego dobre intencje przelała blisko 40 tysięcy złotych. Gdy jednak wciąż potrzebował kolejnych kwot, zorientowała się, że ma do czynienia z oszustem.

W styczniu mieszkanka powiatu chełmskiego nawiązała przez komunikator internetowy znajomość z mężczyzną podającym się za amerykańskiego żołnierza. Z jego relacji wynikało, że stacjonuje w Iraku. Po pewnym czasie tej wirtualnej znajomości poprosił ją o pieniądze. Pisał, że spowodował w pracy wypadek i musi zapłacić odszkodowanie. Kobieta, wierząc w jego dobre intencje, przelała kilkukrotnie na wskazany rachunek łączną kwotę blisko 40 tysięcy złotych.

To jednak nie wystarczyło. Mężczyzna wciąż prosił ją o kolejne przelewy informując przy tym o swoich nowych problemach. Wtedy kobieta zaczęła podejrzewać, że padła ofiarą oszusta. Wczoraj złożyła w tej sprawie zawiadomienie.

Policjanci wyjaśniają tą sprawę i przestrzegają przed tego typu oszustami, którzy podtrzymując znajomość wzbudzają zaufanie i  uczucia, po czym pod pretekstem nagłych zdarzeń losowych wyłudzają pieniądze. Pamiętajmy, że w wirtualnym świecie łatwo jest stworzyć postać, która w rzeczywistości w ogóle nie istnieje.

komisarz Ewa Czyż

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.