Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Motocykliści uciekali przed policjantami

Policjanci z Dębicy zatrzymali dwóch motocyklistów, który w miniony weekend nie zatrzymali się do kontroli drogowej. Kierujący jednośladami zignorowali wydane przez funkcjonariuszy polecenia nakazujące zatrzymanie pojazdu. W obu przypadkach powodem kontroli było przekroczenie prędkości. Okazało się, że zarówno 27-letni mieszkaniec Tarnowa, jak i 16-letni mieszkaniec Strzegocic nie posiadali wymaganej kategorii uprawnień. Za swoje postępowanie odpowiedzą teraz przed sądem.

Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę, przed godz. 15, na trasie Jodłowa – Dęborzyn. Funkcjonariusze w gminie Jodłowa skontrolowali prędkość motocyklisty. Kierujący jednośladem w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, jechał z prędkością 87 km/h. Policjanci dali kierowcy sygnał do zatrzymania się. Kierujący motocyklem marki Bmw, widząc za sobą policyjny radiowóz, próbował odjechać. Podczas pościgu, w miejscowości Wisowa, motocyklista stracił panowanie nad pojazdem i się wywrócił. Policjanci zatrzymali uciekiniera. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec Tarnowa. Mężczyzna przewoził  pasażerkę, 20-letnią mieszkankę Podgrodzia.

Mieszkaniec Tarnowa był trzeźwy, a jak się okazało powodem ucieczki był brak uprawnień do kierowania motocyklami. Pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu, a mężczyzna poinformowany o konsekwencjach swojego zachowania. Postępowanie w tej sprawie będzie prowadzone przez Komisariat Policji w Brzostku.      

Do podobnego zdarzenia doszło w niedzielę, w Łękach Górnych. Powodem interwencji dębickiej drogówki było przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. I tym razem kierujący motocyklem marki Yamaha, postanowił uniknąć kontroli drogowej. Mimo sygnałów nakazujących zatrzymanie, kierujący ignorował polecenia policjantów, przyśpieszał i odjechał. Policjanci ustalili właściciela motocykla i pojechali do miejsca jego zamieszkania. W trakcie wyjaśniania okoliczności okazało się, że jednośladem kierował 16-latni mieszkaniec Strzegocic. 

Młody mężczyzna odpowie m.in. za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz kierowanie pojazdem mechanicznym bez wymaganych uprawnień. 

źródło: Podkarpacka Policja

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.