Nie potrafimy przewidzieć wszystkiego. Złośliwość rzeczy martwych często daje nam się we znaki, nawet jeśli dbamy o odpowiednią eksploatację czy regularne badania stanu technicznego pojazdu. Niestety, nawet to nie może wykluczyć mniejszych lub większych awarii samochodu. Nagłe usterki zdarzyć się mogą zarówno doświadczonym kierowcom, jak i tym początkującym. Dotyczą również starych aut, jak i tych nowych. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, dlaczego warto mieć przy sobie numer do profesjonalnej pomocy drogowej.
Pomoc drogowa pomoże Ci zawsze i wszędzie. Zaufaj jej usługom!
Jako że usterki techniczne czy też stłuczki zdarzają się praktycznie co dnia, powodując mniejszy lub większy chaos na ogólnopolskich drogach, to pomoc drogowa jest dostępna w zasadzie przez całą dobę i to siedem dni w tygodniu. To bardzo ważne, ponieważ wypadki istotnie przyczyniają się do trudniejszego przejazdu, co skutkować może korkiem. Gdy nasze auto stoi i samodzielna naprawa nie skutkuje lub zabiera za dużo czasu, to jest to istotny problem, a ten trzeba rozwiązać. Dotyczy to również sytuacji, w których pojazd pozostawiany jest na poboczu; to wbrew pozorom też utrudnia ruch pozostałym kierowcom, stwarzając przy okazji zagrożenie. Bezpieczeństwo to aspekt najwyższego priorytetu, dlatego należy być przygotowanym na takie niespodziewane zdarzenia. Wzywając pomoc drogą, stwarzamy sytuację, w której minimalizujemy ogólne niebezpieczeństwo.
Wezwanie pomocy nie zawsze kończy się holowaniem. O czym należy pamiętać?
Warto pamiętać, że nie każde wezwanie lawety skutkuje odholowaniem. Nawet drobne usterki mogą być dla nas niezauważalne, na przykład w wyniku pośpiechu. Jeśli fachowiec zostanie wezwany i jest w stanie szybko usunąć problem, to nie należy martwić się transportem samochodu do warsztatu. Jeśli jednak sytuacja wymusza holowanie, to możemy być pewni, że pracownik pomocy drogowej podwiezie nas w miejsce, w które powinniśmy się udać. O czym należy pamiętać, przed wezwaniem pomocy? Nieodzowne jest włączenie oświetlenia awaryjnego i możliwie jak najszybsze umieszczenie trójkąta ostrzegawczego. W obszarze zabudowanym powinien znajdować się bezpośrednio z tyłu pojazdu, poza nim w odległości od 30 do 50 metrów, a na drodze ekspresowej lub autostradzie w odległości 100 metrów. Nie należy tego nigdy lekceważyć. Ulice w Polsce słyną ze sporej ruchliwości, dlatego warto zadbać o bezpieczeństwo i skorzystać z usług pomocy drogowej, która działa jak najsprawniej. Taką jest niewątpliwie Pomoc Drogowa Wrocław. Tę firmę znajdziesz pod linkiem: https://pomocdrogowa-wroclaw.eu/. Działa ona nie tylko na terenie Wrocławia, ale także na obszarze innych miejscowości. Koniecznie sprawdź ich usługi i zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych kierowców.