Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Kraj. Gigantyczna kara – 5 tysięcy złotych – dla pijanego rowerzysty!

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał zatrzymany dwukrotnie przez policjantów z Komisariatu Policji w Krzyżanowicach rowerzysta. Na nieodpowiedzialnego cyklistę policjanci nałożyli dwa mandaty na łączną kwotę 5000 złotych. Przypominamy, że obecnie jazda rowerem w stanie nietrzeźwości zagrożona jest mandatem w wysokości 2500 zł.

To już kolejny nieodpowiedzialny cyklista, który został zatrzymany do policyjnej kontroli w powiecie raciborskim. Wczoraj, około godziny 10.00 w Rudyszwałdzie na ulicy Zabełkowskiej mundurowi z krzyżanowickiego komisariatu zauważyli rowerzystę, którego tor jazdy wskazywał, że może być pijany. Przypuszczenie potwierdziło się podczas legitymowania, gdy stróże prawa wyczuli od mężczyzny alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że 48-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. W związku z popełnionym wykroczeniem rowerzysta został ukarany za jazdę w stanie nietrzeźwości mandatem karnym w wysokości 2500 złotych. Niestety wysoka kwota mandatu nie powstrzymała nieodpowiedzialnego rowerzysty przed kolejną przejażdżką rowerem. Po niespełna pół godziny kolejny patrol Policji z Krzyżanowic zatrzymał 48-latka do kontroli w Zabełkowie na ulicy Długiej. I w tym przypadku mężczyzna za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości został ukarany mandatem również w kwocie 2500 złotych. W ciągu jednego dnia lekceważący przepisy prawa oraz stwarzający zagrożenie dla swojego życia i zdrowia oraz innych uczestników ruchu drogowego 48-letni rowerzysta został ukarany dwoma mandatami na łączna kwotę 5 tysięcy.  

Przypominamy, że zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku, wprowadziły między innymi wyższe kary za wykroczenia polegające na kierowaniu po użyciu alkoholu. Za jazdę rowerem po spożyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila) grozi mandat w wysokości 1000 zł. Z kolei, jeśli kierujący jest w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi), wówczas mandat wynosi 2500 zł.

Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.

Źródło: Policja.pl

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.