Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Miasto zdobyło dotację na kolejną inwestycję drogową

Ulica Gawrzyłowska zyska nowy asfalt. Zadanie zostanie wykonane dzięki dotacji z naboru wniosków o dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – edycja trzecia – PGR. Do Dębicy popłynie ponad 1,7 mln złotych.

Na realizowanie tego zadania mieszkańcy południowej części miasta czekali od dawna. Modernizacji zostanie poddany blisko półkilometrowy odcinek od skrzyżowania z ul. Polną do ul. Lwowskiej. Inwestycja pn. ,,Przebudowa ulicy Gawrzyłowskiej w Dębicy” obejmuje wylanie nowego dywaniku asfaltowego, przebudowę chodnika z kostki brukowej, wykonanie kanalizacji deszczowej oraz zjazdów do posesji.

– Cieszę się, że kolejny wniosek przygotowany przez Wydział Rozwoju Miasta został wysoko oceniony, dzięki czemu otrzymujemy dofinansowanie. Dziękuję również parlamentarzystom za wsparcie, a szczególnie Wiceministrowi Sprawiedliwości Marcinowi Warchołowi – mówi Mariusz Szewczyk, burmistrz Dębicy.

Szacowany koszt inwestycji to 1,8 mln złotych. Zadanie realizowane będzie w przyszłym roku.

To kolejna dotacja dla Dębicy z Polskiego Ładu. W pierwszym rozdaniu miasto otrzymało blisko 18 mln złotych na remont i przebudowę dróg na obszarze Dębickiego Parku Przemysłowego oraz modernizację stadionu miejskiego przy ul. Parkowej. W drugim miasto zdobyło 13 mln złotych na budowę dróg gminnych do terenów inwestycyjnych zlokalizowanych w pobliżu Dębickiego Parku Przemysłowego oraz budowę hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 8.

źródło: UM Dębica

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.