Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Region. Straciła 300 tys. zł!

Prawie 300 tys. złotych straciła 74-letnia mieszkanka powiatu ropczycko – sędziszowskiego, która zaufała oszustowi i zainwestowała oszczędności w „akcje spółki skarbu państwa”. Bądź ostrożny. Zanim wpłacisz pieniądze, upewnij się, że transakcja jest bezpieczna i nie przekazujesz pieniędzy oszustom.

W ostatnim czasie przede wszystkim, na różnego rodzajach portalach społecznościowych można znaleźć ogłoszenia o możliwości szybkiego zysku poprzez inwestycję w m.in. w akcje spółek skarbu państwa. Oszuści wykorzystują nazwy i loga znanych firm, a także wizerunki osób publicznych, aby uwiarygodnić przestępczy proceder i namówić na inwestycję, która ma przynieść szybki i duży zysk. Apelujemy, zanim zdecydujemy się zainwestować pieniądze, zawsze sprawdźmy wiarygodność danej transakcji, co może nas uchronić przed stratą pieniędzy.

W ubiegłym tygodniu, prawie 300 tys. złotych straciła mieszkanka powiatu ropczycko-sędziszowskiego, która skuszona reklamą szybkiego zysku zainwestowała swoje oszczędności w „akcje spółki skarbu państwa”. Niczego nieświadoma 74-latka zarejestrowała się na jednej z platform finansowych i rozpoczęła inwestycje, które miały pozwolić jej na szybki zwrot zainwestowanych środków i duży zysk w krótkim czasie. Kobieta postępowała zgodnie z poleceniami wydawanymi przez rzekomych pracowników Domu Maklerskiego, którzy się z nią skontaktowali.

Pokrzywdzona udostępniła im środki finansowe na zakup akcji spółek skarbu państwa, a także zainstalowała na swoim komputerze tzw. zdalny pulpit, co pozwoliło przestępcom, na przejęcie kontroli nad jej komputerem, w tym także nad kontem bankowym. Niestety, wkrótce okazało się, że zamiast szybkiego wzbogacenia, straciła swoje oszczędności. Gdy zorientował się, że została oszukana, zadzwoniła do banku, aby zablokować swoje rachunki bankowe i realizowane transakcje, a o sprawie powiadomiła policję.

Pamiętaj!

• Duży zysk w krótkim czasie może być oszustwem.

• Nie inwestuj pieniędzy pod wpływem emocji.

• Weryfikuj informacje namawiające do inwestowania.

• Nigdy nie udostępniaj nikomu danych poufnych, jeśli nie jesteś pewien, że nie zostaną wykorzystane do oszustwa.

• Nie instaluj dodatkowego oprogramowania, np. aplikacji AnyDesk, na urządzeniach, z których logujesz się do bankowości elektronicznej, a szczególnie gdy robisz to na polecenie innej osoby.

• Jeżeli podejrzewasz, że jesteś ofiarą oszustwa, skontaktuj się ze swoim bankiem oraz złóż stosowne zawiadomienie na Policji.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.