Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Najpiękniejsze miejsca w naszym powiecie

Dobiegł zakończenia opracowany przez Stowarzyszenie „Z Potrzeby Serca” projekt pt. „Najpiękniejsze miejsca w naszym powiecie”. Beneficjentami projektu zostali uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy. Dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym zaproponowano udział w czterech Rajdach Pieszych po terenie Powiatu Dębickiego. Wydarzenie zostało sfinansowane ze środków Starostwa Powiatowego w Dębicy.

Poszczególne edycje Rajdu Pieszego realizowanego pod hasłem „Najpiękniejsze miejsca w naszym powiecie” odbyły się okresie wiosenno-letnim w dniu 07.05.2022r. „Łazienki Latoszyńskie” oraz w dniu 11.06.2022r. „Las na Wolicy”. Natomiast, w okresie letnio-jesiennym w dniu 17.09.2022r. „Rezerwat Torfy” oraz w dniu 24.09.2022r. „Nagawczyna-Zawada-Bukowa”.

Głównym założeniem przeprowadzonych Rajdów Pieszych było wyrabianie nawyku aktywnego uczestnictwa w działalności o charakterze turystyczno – rekreacyjnej oraz kształtowanie pozytywnych postaw wobec kultury najbliższego regionu i otaczającej nas przyrody. Wspólne wędrówki integrowały uczestników, pozwalały na rozwijanie umiejętności współdziałania oraz wzajemnej pomocy. Dzieci i młodzież, niezależnie od stopnia trudności przygotowanych tras, wykazali się dużą wytrwałością i zaangażowaniem, wspólnie spędzając czas w przyjacielskiej atmosferze.

Natalia Barnaś/ZSS w Dębicy

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.