Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Narodowe Święto Niepodległości

Uroczystość religijno-patriotyczna z udziałem kompanii Wojska Polskiego, Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Igloopolanie” połączony z wręczeniem honorowych wyróżnień, to główne punkty tegorocznych obchodów Narodowego Święta Niepodległości, które odbędą się w piątek 11 listopada. Wydarzeniom towarzyszył będzie bogaty blok przedsięwzięć: lekcja śpiewu patriotycznego, maraton pływacki oraz raut niepodległości.

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w Dębicy rozpoczną się o godz. 10:00 na Placu Gryfitów. Przy figurze Matki Bożej, wzniesionej w 1919 r. jako wotum wdzięczności za odzyskaną niepodległość, odbędzie się modlitwa oraz złożenie wiązanek kwiatów przez delegacje. Następnie, o godz. 10:30 w kościele pw. św. Jadwigi, odprawiona zostanie msza św. w intencji Ojczyzny, po której uczestnicy przejdą na dębicki Rynek. Część oficjalną obchodów rozpocznie wciągnięcie flagi na maszt i hymn państwowy. Podczas uroczystości odczytany zostanie apel pamięci, a żołnierze 33. Batalionu Lekkiej Piechoty im. ppłk. Adama Lazarowicza oddadzą salwę honorową.

O godzinie 18:00 w Domu Kultury „Mors” odbędzie się kolejna część niepodległościowych uroczystości: wręczenie honorowych odznaczeń i wyróżnień oraz koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Igloopolanie”. Bezpłatne bilety na koncert będzie można odebrać w Domu Kultury „Mors”.

W Święto Niepodległości, 11 listopada, o godz. 15:00 na miejskim basenie odbędzie się również maraton pływacki „Płyniemy dla Niepodległej” organizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Natomiast w sobotę 12 listopada o godz. 14:30 w ogrodzie Sióstr Służebniczek Dębickich, odbędzie się kolejna edycja lekcji śpiewu patriotycznego pod hasłem: „Wyśpiewajmy RAZEM historię”. Z kolei w czwartek 10 listopada odbędzie się tradycyjny Raut Niepodległości, któremu towarzyszyć będzie koncert „Ballady na dwa serca” w wykonaniu Dominiki Żukowskiej i Andrzeja Koryckiego.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.