Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Służebniczki Dębickie w przestrzeni społeczno – eklezjalnej . Blaski i cienie

Wspominając 140 rocznicę przybycia Sióstr Służebniczek do Dębicy Zgromadzenie Służebniczek we współpracy z Urzędem Miasta zapraszają na sesję popularno – naukową pt. „Służebniczki Dębickie w przestrzeni społeczno – eklezjalnej. Blaski i Cienie”, którą poprzedzi Msza św.  o godz. 8.00 w kościele pw. św. Jadwigi.

Następnie w Domu Kultury Śnieżka od godz. 9.00 odbędzie się cykl wykładów poświęconych temu zagadnieniu. W pierwszym bloku wykładów zostaną poruszone m. in. filozoficzne przesłanki kształcenia i wychowania w XIX wieku. Zostanie również naszkicowany obraz XIX – wiecznej Dębicy oraz wkład rodziny Raczyńskich i Reyów. Na zakończenie pierwszej części będziemy mogli dowiedzieć się o relacjach Pasterzy Tarnowskich ze Zgromadzeniem. Część popołudniową rozpocznie przedstawienie kwestii działalności społeczników duchowych i świeckich w XIX i XX wieku, następnie usłyszymy o roli sióstr w czasie wojny i powojennej ich posługi. Część wykładową zakończą wykłady dotyczące aktualności koncepcji wychowania Bojanowskiego w posłudze służebniczek dębickich oraz ukazanie ich roli  w misji Kościoła. Po koronce do Bożego Miłosierdzia odbędzie się dyskusja panelowa, która będzie zwieńczeniem tego niezwykłego dnia.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.