Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Dębicki Jarmark Bożonarodzeniowy 2022 rozpoczęty

Świąteczna atmosfera zagościła na płycie dębickiego Rynku, a to za sprawą Dębickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego oraz związanym z nim atrakcjom. W pierwszym dniu Jarmarku miało miejsce ozdabianie choinki, spotkanie ze Świętym Mikołajem, uroczyste włączenie miejskiej iluminacji oraz świąteczne karaoke.

Lokalni przedsiębiorcy krzątali się od samego rana, tworząc strefę Jarmarku, gdzie mieszkańcy dziś oraz jutro (16-17 grudnia) mogą zakupić cudowne upominki oraz smakołyki. Wystawcy zapraszają do siebie stoiskami pełnymi wspaniałego rękodzieła, lokalnych produktów, a także wyśmienitych potraw.

O godzinie 11:00 rozpoczęło się przystrajanie choinki przez uczniów dębickich szkół i przedszkoli wraz z włodarzem miasta. W tym wyjątkowym przedsięwzięciu burmistrzowi oraz dzieciom towarzyszył Święty Mikołaj. Z kolei o godzinie 16:00 Dębicki Jarmark Bożonarodzeniowy oficjalnie otworzył Burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk, a płyta Rynku rozświetliła się blaskiem choinkowych lampek tworzących miejską iluminację świąteczną.

Zimową aurę rozgrzało świąteczne karaoke, podczas którego mieszkańcy miasta mogli zaśpiewać ulubione piosenki świąteczne i zdobyć żywą choinkę.

Zapraszamy wszystkich już jutro (17 grudnia) na ciąg dalszy Jarmarku. Stoiska będą czynne od samego rana, a o godzinie 11:00 w muszli koncertowej rozpoczną się występy artystyczne grup wokalnych Miejskiego Ośrodka Kultury, Szkoły Muzycznej Yamaha oraz Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej z Tuchowa. Gościnnie wystąpi również dziewczęcy chór Promyczki Miłosierdzia ze Lwowa. O godzinie 13:00 dębicki Rynek wypełni się przedszkolakami, którzy wezmą udział w kolorowym biegu przebierańców.

źródło: UM Dębica

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.