Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Życzenia świąteczne i kolędy od Zespołu Ludowego „Morsy”

Zespół Ludowy „Morsy” składa wszystkim mieszkańcom Dębicy, ziemi dębickiej i rodakom poza granicami kraju najserdeczniejsze życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i zaprasza do wysłuchania kolęd oraz recytacji w wykonaniu zespołu „Morsy” w którego składzie gościnnie wystąpili muzycy Kapeli Ludowej „Kurasie” z Lubziny.

Zespół Ludowy „Morsy” promujący i kultywujący folklor ludowy powstał 45 lat temu, w 1977 roku z inicjatywy Sylwii Murdzy – Chrobak. Działalność artystyczna zespołu była często nagradzana i zauważalna na wielu festiwalach i przeglądach zespołów artystycznych, propagujących walory i funkcje poznawcze muzyki ludowej. Zespół Ludowy  aktywnie  współdziała z młodzieżą szkolną poprzez organizowanie przedstawień plenerowych i odtwarzanie dawnych zwyczajów ludowych przy inscenizacjach dawnych wesel i innych wydarzeń w społeczności lokalnej.

Kapela Ludowa Kurasie z Lubziny działa nieprzerwanie od 1947/1948 roku, kiedy to wystąpiła na Festiwalu Kapel w Olsztynie. Założycielem był Władysław Kamiński, ojciec Albiny Kuraś, który w pierwszym okresie prowadził kapelę. Po jego śmierci (1979 r.) kapela przejęła nazwę Kapela Ludowa Kurasie od nazwiska prymistki Albiny Kuraś, która prowadziła kapelę aż do jej śmierci w 2019 roku.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.