Przedszkolaki z „Szóstki” realizują projekty informatyczne i ekologiczne

W Przedszkolu Miejskim nr 6 im. Janiny Porazińskiej w Dębicy rozpoczęła się realizacja trzech projektów we współpracy z firmą Goodyear. 6 grudnia w placówce odbyło się oficjalne otwarcie projektów w którym uczestniczył dyrektor firmy Goodyear Marko Nachtigal, przedstawiciele miejskiego samorządu: wiceburmistrz Maciej Małozięć i dyrektor MZO Ireneusz Kozak oraz inicjator wspomnianych projektów  Filip Koziański.

Pierwszy z projektów ma na celu rozwijanie kompetencji cyfrowych wśród dzieci od najmłodszych lat. W tym celu powstała sala multimedialna z projektorem i pomocami do kodowania wyposażona w Oooboty z puzzlami i markerami, gemibota z zestawem i  maty dokodowania na dywanie.


„Placówka obecnie już poszerzyła we własnym zakresie wyposażenie sali o zestaw do kodowania muzyki – Korbo – bum-bum rurki oraz sprzęt do odtwarzania muzyki i mikrofon” – mówi Magdalena Borowiec, dyrektor placówki.

Drugi z realizowanych projektów to projekt zdrowotno-ekologiczny: ogródek uprawny na terenie placu przedszkolnego, w którym dzieci posadzą na wiosnę wyhodowane przez siebie w sali  sadzonki.

„Rozpoczęto już pierwsze prace – wyznaczenie terenu, osadzenie palików. Kolejne prace to montaż płotka, ścieżek, oznaczenie grządek dla każdej z grup kontynuowane będą po stopnieniu śniegu” – mówi Magdalena Borowiec.

Trzeci projekt ekologiczny zrealizowany zostanie 19 grudnia i ma na uwadze oszczędność energii cieplnej w salach, w których do tej pory znajdują się stare grzejniki bez głowic termostatycznych. Dwie sale zostaną wyposażone w 6  nowych grzejników z termostatami.

Jak podkreśla dyrektor placówki wielkie wsparcie materialne i usługowe wyświadczyła w tej akcji dla Przedszkola Miejskiego nr 6 im. Janiny Porazińskiej m.in. firma Inox, a doposażenie bogato wyposażonej przez firmę Goodyear placówki wsparła firma Suret – ofiarując kolejną matę do kodowania z zestawem.

źródło: MPnr6 w Dębicy

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.