Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Recytowali dla św. Kingi

Ponad sześćdziesięciu uczniów szkół podstawowych z Mielca, Dębicy, Żyrakowa i Pustkowa-Osiedla wzięło udział w eliminacjach rejonowych Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej „Pierścień św. Kingi”. Artystyczna rywalizacja przebiegała w trzech kategoriach.

Młodych recytatorów gościła Szkoła Podstawowa nr 8 w Dębicy. Zmierzyli się oni z twórczością m.in. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Romana Brandstaettera, ks. Jana Twardowskiego oraz Małgorzaty Nawrockiej. Przedsięwzięcie przeprowadzono w trzech kategoriach wiekowych: klasy VII-VIII, klasy IV-VI, oraz najmłodsi recytatorzy z klas I-III.

Uczestników oceniało jury w składzie: Jan Borek, Monika Rojek – dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej, oraz Maciej Małozięć – zastępca burmistrza Dębicy, którego w kategoriach uczniów młodszych klas zastąpił Ireneusz Kozak – dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty. Zwycięzcy konkursu wezmą udział w ogólnopolskim finale 12 grudnia. Odbędzie się on w magicznej scenerii Kopalni Soli Bochnia. Uczestnicy konkursu będą mieli okazję zwiedzić trasę turystyczną Kopalni Soli.

źródło: UM Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.