Previous
Next
Previous
Next

900 przebadanych kierowców podczas akcji „Trzeźwy poranek”

Ponad 900 kierowców przebadali wczoraj dębiccy policjanci w ramach działań „Trzeźwy poranek”. Funkcjonariusze zatrzymali 4 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę, mimo wypitego wcześniej alkoholu.

Wczoraj od rana, dębiccy policjanci prowadzili na terenie całego powiatu działania pn. „Trzeźwy poranek”. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenie, przede wszystkim nietrzeźwych kierowców. W ciągu kilku godzin, policjanci przebadali stan trzeźwości 915 kierujących. W wyniku prowadzonych czynności funkcjonariusze ujawnili 4 kierujących, którzy pili wcześniej alkohol.

Policjanci zatrzymali 45-letniego mieszkańca Grabin, który kierował volkswagenem. Został zatrzymany do kontroli drogowej w Dębicy. Alkomat wykazał w jego organizmie 0,4 promila alkoholu. Później, policjanci interweniowali w miejscowości Straszęcin wobec kierującego citroenem. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 61-letniego mieszkańca Straszęcina. Urządzenie wykazało w jego organizmie 1,8 promila alkoholu. Następnie w Zawierzbiu, funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 51-letniego mieszkańca Dębicy. Mężczyzna prowadził volvo mając w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. W Dębicy policjanci zatrzymali do kontroli kierującego oplem, 49-letniego mieszkańca Nagoszyna. Mężczyzna miał w organizmie również ponad 0,5 promila alkoholu.

Nietrzeźwi kierowcy stracili prawo jazdy i teraz odpowiedzą przed sądem.

źródło: Podkarpacka Policja

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.