Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Wykład o związkach Pendereckiego z Dębicą

W Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. prof. Krzysztofa Pendereckiego w Dębicy, 25 listopada br., odbył się wykład Jadwigi Kani oraz Renaty Żabickiej zatytułowany „Penderecki – Dębica – Musica Domestica”. Wydarzenie zrealizowano w ramach Międzynarodowego Festiwalu „Dębickie Korzenie” Krzysztof Penderecki in memoriam.

Wykład „Penderecki – Dębica – Musica Domestica” był jednym z wydarzeń odbywającego się w Dębicy międzynarodowego festiwalu poświęconego prof. Krzysztofowi Pendereckiemu.

Ostatnim wydarzeniem festiwalu miał być koncert galowy „Dla pokoju – Solidarni z Ukrainą” w wykonaniu artystów Opery Lwowskiej. Z uwagi na kłopoty z przekroczeniem granicy ukraińsko-polskiej przez muzyków z Ukrainy, koncert planowany na 26 listopada nie doszedł do skutku. Władze Dębicy prowadzą jednak rozmowy z dyrekcją Opery Lwowskiej, aby wydarzenie mogło zostać zrealizowane jeszcze w tym roku. O szczegółach będziemy informować w serwisie miasta.

Międzynarodowy Festiwal „Dębickie Korzenie” Krzysztof Penderecki in memoriam został objęty patronatem honorowym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego oraz Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla.

Wydarzenie zostało zrealizowane ze środków województwa podkarpackiego w roku 2022. Partnerami wydarzenia są: Totalizator Sportowy Marka LOTTO, Gas Trading Podkarpacie, Fundacja Ars Activa, Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. prof. Krzysztofa Pendereckiego w Dębicy, Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, Parafia pw. Świętej Jadwigi w Dębicy, Parafia Matki Bożej Anielskiej w Dębicy, Dębickie Towarzystwo Muzyczno-Śpiewacze.

źródło: UM Dębica

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.