Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Zimno! Apel do mieszkańców miasta Dębica

W związku z okresem jesienno- zimowym, pogorszaniem się warunków pogodowych oraz obniżeniem temperatur, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy apeluje do mieszkańców miasta o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby bezdomne, pozbawione miejsca zamieszkania i dachu nad głową, a także na osoby starsze i samotne.

Zima, to pora roku, która jest zawsze bardzo trudnym okresem dla tych osób. To właśnie w tym czasie, kiedy pada deszcz, sypie śnieg, pojawiają się spadki temperatur, wzrasta ryzyko zagrożenia zdrowia i życia osób bezdomnych.

Dlatego zwracamy się z Apelem o niezwłoczne reagowanie i uwrażliwienie się na los osób bezdomnych i samotnych. Niskie temperatury stwarzają zagrożenie nie tylko dla życia i zdrowia osób bezdomnych, ale również dla osób samotnych i w podeszłym wieku, a także osób nietrzeźwych, przebywających poza domem i narażonych na wychłodzenie organizmu.

Istotne jest zwrócenie uwagi na osoby przebywające na klatkach schodowych, w piwnicach, w okolicach dworców, ogródków działkowych, węzłów ciepłowniczych.

Odpowiednio wczesna reakcja na potrzeby drugiego człowieka pozwoli służbom miejskim na czas przyjść z pomocą.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy przypomina adresy i numery telefonów placówek świadczących pomoc bezdomnym.

Schroniska dla mężczyzn:

– Dębica, ul. Św. Brata Alberta 2, tel. 500 861 275;

– Rzeszów, ul. Styki 21, tel. 17 852-15-71

– Tarnów, ul. Prostopadła 9a, tel. 0-14 622-39-78,

– Jarosław, ul. Sanowa 11, tel. 16 621-44-76,

– Mielec, ul. Sandomierska 19, tel. 17 586-22-52,

– Sanok, ul. Hetmańska 11, tel. 13 464 28 95,

Przeworsk, Al. Jana Pawła II 3a, tel. 17 715 00 74,

Schroniska dla kobiet:

– Dębica, ul. Św. Brata Alberta 2, tel. 500 861 275,

– Jarosław, ul. Jasna 4, tel. 16 621-35-76,

– Racławówka 132 k. Rzeszowa, tel. 17 862-30-91.

Informacje dot. osób bezdomnych można zgłaszać do Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy przy ulicy Akademickiej 12, tel. 14 670-50-06 oraz tel. 14. 681-35-90.

oraz do Dębickiej Straży Miejskiej ul. Ratuszowa 2, tel. 986.

Jednocześnie informujemy, że w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego funkcjonuje bezpłatny numer informacyjno- koordynacyjny 987, pod którym osoby bezdomne lub potrzebujące pomocy mogą uzyskać informacje o placówkach udzielających pomocy.

źródło: MOPS Dębica

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.