Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Podpisano umowę na budowę hali dla „Ósemki”

Blisko 4,6 mln złotych kosztować będzie rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 8 w Dębicy o salę gimnastyczną i pomieszczenia dydaktyczne. Inwestycja, na którą społeczność „Ósemki” czeka od lat, ma być gotowa końcem kwietnia 2024 roku.

W ramach inwestycji wybudowana zostanie hala o wymiarach 12 x 24 m do gry w koszykówkę, piłkę ręczną, piłkę siatkową i tenisa ziemnego wraz z zapleczem socjalno-sanitarnym. Powstaną także trzy sale lekcyjne oraz przewiązka łącząca nowy obiekt z istniejącym budynkiem szkoły.

– Cieszę się, że dzięki tej inwestycji dzieci będą mogły uczyć się w jednym budynku. To efekt zabiegów rady osiedla, nauczycieli i mieszkańców. – podkreśla burmistrz Mariusz Szewczyk.

W podpisaniu umowy z wykonawcą, Przedsiębiorstwem Budowlano-Usługowym „HAND-BUD” Sp. z o.o. z Dębicy, wzięli udział: Marcin Warchoł – sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, Jan Warzecha – poseł na Sejm RP, Józef Sieradzki – przewodniczący Rady Miejskiej w Dębicy, Mariusz Zając – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 oraz Stanisław Oleksy – przewodniczący Rady Osiedla Gawrzyłowa.

– W sumie zabiegaliśmy 20 lat o to, aby szkoła nie była likwidowana i została rozbudowana. Nie ukrywam, że jestem wzruszony, iż ta inwestycja rusza – zaznacza przewodniczący.

Miasto zdobyło na to zadanie z Polskiego Ładu 3,1 mln złotych. W sumie zadanie kosztować będzie blisko 4,6 mln złotych. Hala ma być gotowa końcem kwietnia 2024 roku.

źródło: UM Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.