Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Zmarł redemptorysta O. Kazimierz Fryzeł. Pochodził z Łęk Górnych

W niedzielę 1 stycznia 2023 r. w Krakowie w wieku 76 lat zmarł o. Kazimierz Fryzeł CSsR. W Zgromadzeniu Redemptorystów przeżył 57 lat, a w kapłaństwie 47 lat. Pochodził z Łęk Górnych.

O. Kazimierz Fryzeł urodził się 13 września 1946 roku w Łękach Górnych. W 1964 roku został przyjęty do Zgromadzenia Redemptorystów. Pierwsze śluby zakonne złożył 15 sierpnia 1965 roku. Śluby wieczyste miały miejsce 2 lutego 1975 roku. 29 czerwca 1975 roku w Rzymie z rąk papieża Pawła VI przyjął święcenia prezbiteratu.

Jako katecheta i duszpasterz w latach 1975-1976 pracował w Tuchowie. Studiowała teologię pastoralną na Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie. Był wykładowcą w Wyższym Seminarium Duchownym Redemptorystów w Tuchowie, dyrektorem biblioteki w Tuchowie i i proboszczem parafii Nawiedzenia NMP w Tuchowie. Przez ostatnie lata mieszkał w Krakowie.

„W pierwszy dzień nowego roku 2023 zmarł nagle Ojciec Kazimierz Fryzeł. Zapamiętamy go jako człowieka oddanego całym sercem służbie Bogu i ludziom. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę 4.01.2023 – o godzinie 9zostanie odprawiona msza święta pogrzebowa w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy ul. Zamoyskiego 56 w Krakowie, a o godz. 11 rozpocznie się odprowadzenie trumny z ciałem śp. ojca Kazimierza do grobowca oo. Redemptorystów na Cmentarzu Podgórskim.” – napisali na swojej stronie Redemptoryści.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.