Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Jaki materiał wybrać na elewację domu? Przedstawiamy kilka możliwości

Elewacja do domu to Twoja wizytówka. Po części jej wygląd świadczy o wystroju panującym wewnątrz. Nic więc dziwnego, że każdy dokłada wszelkich starań, aby wybrać jak najlepszy materiał wykończeniowy. Jaki masz przed sobą wybór? Kilka propozycji wskażemy Ci w poniższym artykule! Zapraszamy do czytania!

Beton architektoniczny? Cegła? Sprawdź, co trafi w Twoje upodobania
Na samym wstępie odpowiedzmy na pytanie, czym powinna charakteryzować się elewacja domu? Wymienić możemy tutaj dwie cechy, a mianowicie wytrzymałość oraz ponadczasowy wygląd. Aktualnie coraz więcej osób chce, aby ich dom wyróżniał się spośród innych i zwyczajnie pomalowaną elewację zastępuje wykorzystaniem różnorodnych materiałów wykończeniowych. Wśród najpopularniejszych możemy wymienić m.in. beton architektoniczny. Jego nieco surowy design pasuje szczególnie do domów urządzonych w stylu nowoczesnym. Z pozoru prosty materiał wykończeniowy posiada szereg cech, które wpływają na jego długą żywotność. Tuż obok betonu architektonicznego równie dużym zainteresowaniem cieszy się cegła na elewację. Z pewnością za jej wyborem przemawia oryginalny wygląd przypominający urokliwe kamienice rodem z nowojorskich ulic. Na duże uznanie zasługuje fakt, że cegła jest doskonałym izolatorem ciepła, co z kolei stanowi ochronę całego wnętrza przed zbyt szybkim spadkiem optymalnej temperatury. Na rynku dostępne są cegły w wielu odcieniach kolorystycznych, dzięki czemu dopasowanie ich do ogólnej aranżacji domu jest dziecinnie proste.

Elewacje z kamienia naturalnego – aktualny hit o ponadczasowym charakterze! Poznaj go bliżej
Naszą wisienką na torcie w kwestii materiałów wykończeniowych na elewację jest kamień naturalny! Zapewne kojarzysz przepiękne domy w stylu śródziemnomorskim. To właśnie tam prym wiodą elewacje z kamienia naturalnego. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś i Ty wykorzystał jego potencjał! Dlaczego kamień naturalny okazuje się strzałem w dziesiątkę? Najlepszą odpowiedzią są jego właściwości. Kamień nie tylko wykazuje dużą odporność na uszkodzenia, ale także wpływ czynników atmosferycznych. Wystawiony na ich działanie nie zmienia swojego wyglądu! Co najważniejsze, elewacje z kamienia naturalnego to trafiony wybór dla osób, które nie chcą poświęcać zbyt wiele czasu na dbanie o materiał. Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Kamień naturalny nie wymaga impregnacji, aby przez wiele lat pełnił swoją funkcję elewacyjną. Znacznie więcej informacji o cennych właściwościach kamienia naturalnego opowiedzą Ci specjaliści z firmy Steinblau. Jako uznani producenci z długoletnim doświadczeniem wskażą Ci, jak możesz wykorzystać potencjał kamienia naturalnego. Czy wiesz, że świetnie sprawdza się również wewnątrz? Ten wszechstronny materiał wykończeniowy pozwoli stworzyć Ci dopracowaną w każdą calu aranżację na długie lata! Sprawdź koniecznie!

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.