Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

,,Zdrowie w pigułce’’ – projekt uczennic z Pilzna

Uczennice 3 klasy Liceum Ogólnokształcącego w Pilźnie realizują projekt w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady ,,Zwolnieni z Teorii”. W ramach niej założyły ,,Zdrowie w pigułce’’- projekt, gdzie uświadamiają lokalną młodzież o tym jak dbać, rozpoznawać i leczyć oraz pomagać w razie wystąpienia chorób psychicznych. W ramach tego przedsięwzięcia organizują spotkania dla młodzieży z warsztatami oraz czynnie prowadzą profile na Instagramie, Facebooku czy TikToku.

,,Chcemy uświadomić i tych starszych, i młodszych, że zaburzenia i choroby psychiczne istniały od zawsze i mogą dotknąć każdego z nas. Nie zawsze chwilowy smutek to od razu depresja, ale warto wiedzieć co zrobić lub gdzie się zgłosić, gdy mamy podejrzenia, że my lub nasi bliscy możemy wpadać w tą chorobę. To ważne, aby dbać nie tylko o dietę czy sylwetkę, ale i o swoją głowę- bo to my sami jesteśmy ze sobą i swoimi myślami 24 godziny na dobę.” – mówi jedna z uczestniczek projektu.


,, Czynnie działamy na naszych social mediach, bo wiemy, że wśród nastolatków to w internecie zaczynają się często pierwsze kompleksy czy poczucie inności. Dodajemy posty o różnych chorobach i zaburzeniach, np. depresja, choroba dwubiegunowa czy zespół stresu pourazowego oraz, gdzie szukać pomocy- telefony zaufania, poradnie, bliscy“

Uczestniczki projektu maja nadzieję, że ich projekt będzie dotyczył małej ilości chorych i będzie służył tylko czysto informacyjnie.

Materiał opracowany przez uczestniczki projektu

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.