Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Dni Rzemiosła Średniowiecznego w Osadzie w Stobiernej

W najbliższy weekend 8 i 9 lipca do Osady Słowiańskiej w Stobiernej zjadą rzemieślnicy, wojowie i kuglarze ze wszystkich stron słowiańskiego świata. W sobotę i niedzielę od godziny 13.00 zobaczyć tam będzie można obóz wojów, zbrojownie, strzelnicę, szkołę fechtunku, stoiska rzemieślnicze np. garncarza, tkaczkę, mincerza, kata, warsztat kuchni dawnej, plecionkarza i wielu innych.

W sobotę o godz. 17.00 będzie Koncert muzyki dawnej i etnicznej w wykonaniu zespołu bardów słowiańskich Vox Angeli, wykonujących muzykę na instrumentach historycznych, a o zmroku kuglarze zabawią nas widowiskowym teatrem ognia.

W niedzielę do ataku wkroczą germańscy najeźdźcy, a słowiańscy obrońcy będą bronić naszego Grodu w inscenizacji bitewnej. Później w turnieju wojów każdy śmiałek będzie mógł spróbować swoich sił w boju, a najbardziej waleczni zostaną nagrodzeni.

Wstęp do Osady Słowiańskiej w Dni Rzemiosła Średniowiecznego 8 i 9 lipca jest bezpłatny.

info: UG Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.