Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Okradał nowo budowane domy i niezamieszkane budynki

Mieleccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o szereg włamań i kradzieży na terenie powiatów mieleckiego i dębickiego. Podejrzany włamywał się i okradał nowo budowane domy i niezamieszkane budynki. Mężczyzna usłyszał 6 zarzutów. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia.

Sprawą powtarzających się włamań i kradzieży zajmowali się policjanci z wydziału kryminalnego mieleckiej komendy. To oni, mimo upływu czasu, wpadli na trop włamywacza. Zatrzymali mężczyzę podejrzanego o szereg włamań i kradzieży na terenie powiatów mieleckiego i dębickiego. To 41- letni mieszkaniec gminy Radomyśl Wielki.

Do włamań dochodziło od maja 2022 roku. Podejrzany włamywał się i okradał nowo budowane domy i niezamieszkane budynki. Mężczyzna najczęściej wyważał drzwi wejściowe, a z budynków kradł wszystko co miało jakąś wartość.
Jego łupem padły m. in. materiały budowlane, silniki elektryczne, elektronarzędzia i narzędzia budowlane, przyczepka samochodowa, a nawet panele i bramy ogrodzeniowe. Skradzione rzeczy wykorzystywał najprawdopodobniej przy budownie swojego domu.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci przedstawili mężczyźnie 6 zarzutów. Sprawa ma charakter rozwojowy i policjanci nie wykluczają kolejnych zarzutów.
Odzyskane przez funkcjonariuszy mienie zostało zwrócone właścicielom.
41-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Źródło: Policja.pl

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.