Previous
Next

Odnowią zabytkowy mur Starego Cmentarza oraz zmodernizują park przy „Śnieżce”

Blisko 550 tys. złotych pozyskała Dębica z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Środki zostaną przeznaczone na ważne inwestycje poprawiające jakość życia mieszkańców oraz pielęgnujące dziedzictwo kulturowe regionu.

W ramach pozyskanych pieniędzy zrealizowane zostaną trzy zadania. Blisko 250 tys. zł przeznaczone zostanie na wykonanie prac konserwatorskich oraz robót budowlanych przy zabytkowym murze ogrodzeniowym Starego Cmentarza przy ulicy Cmentarnej w Dębicy.

Dotację w wysokości 150 tys. zł miasto przeznaczy na prace restauratorskie przy zabytkowym kościele klasztornym pw. Niepokalanego Poczęcia NMP przy ulicy Krakowskiej.
Modernizacji doczeka się także Park im. Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” przy ulicy Bojanowskiego. Na to zadanie miasto pozyskało 147 tys. złotych.

Rządowy Program Odbudowy Zabytków ma na celu odbudować blask zabytków w całej Polsce. Program realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez Bank Gospodarstwa Krajowego. W pierwszej edycji programu dofinansowaniem objęte zostały dwa obiekty sakralne znajdujące się na terenie miasta, tj. kościół pw. św. Jadwigi oraz kościół klasztorny Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Dębickich.

źródło: UM Dębica

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.