Previous
Next
Previous
Next

Przemycają kobiety, dzieci oraz mężczyzn. Nielegalni imigranci szukają lepszego życia

Funkcjonariusze Karpackiego Oddziału SG z Placówek w Krakowie, Zakopanem oraz Tarnowie zatrzymali w tym tygodniu 48 cudzoziemców, którzy przekroczyli wbrew przepisom granicę państwową ze Słowacji do Polski.

25 września br. funkcjonariusze Placówki SG w Krakowie dokonali zatrzymania na autostradzie A4 4 Gruzinów, którzy przewozili 18 cudzoziemców (9 obywateli Iraku, 6 obywateli Syrii, 2 obywateli Turcji oraz 1 obywatela Iranu), wśród których znajdowało się 12 mężczyzn, 2 kobiety i 4 osoby nieletnie.

W tym samym dniu funkcjonariusze Placówki SG w Zakopanem zatrzymali w rejonie byłego przejścia granicznego w Chyżnem grupę 14 cudzoziemców przewożonych przez syryjskiego kierowcę. W grupie 14 obywateli Turcji znajdowało się 5 mężczyzn, 4 kobiety oraz 5 osób nieletnich.

26 września br. funkcjonariusze Placówki SG w Tarnowie w rejonie Brzeska zatrzymali gruzińskiego kierowcę przewożącego 10 cudzoziemców, z których 3 okazało się obywatelami Syrii, a 7 obywatelami Turcji. W grupie znajdowało się 5 mężczyzn, 1 kobieta i 4 dzieci.

Funkcjonariusze przeprowadzili czynności mające na celu potwierdzenie, tożsamości i obywatelstwa cudzoziemców, ustalenie szczegółów dotyczących nielegalnego przekroczenia granicy państwowej. Ponadto wobec cudzoziemców przeprowadzono przewidziane prawem procedury administracyjne i karne.

Źródło: Karpacki Oddział Straży Granicznej

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.