Previous
Next
Previous
Next

„Ferie z Wojskami Obrony Terytorialnej” w 3 Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej

W ramach projektu “Ferie z WOT” szkolenia w 3 Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej prowadzone będą w terminie: szesnastodniowe szkolenie podstawowe – 27 stycznia do 11 lutego oraz ośmiodniowe szkolenie wyrównawcze – 27 stycznia do 3 lutego.

Jak podkreśla cz.p.o. Dowódcy Terytorialsów gen. bryg. Krzysztof Stańczyk:

Projekt „Ferie z WOT” od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem ochotników. Stanowi on idealne rozwiązanie dla uczniów, studentów oraz nauczycieli i rodziców. Ponadto pozwala aktywnie spędzić zimową przerwę międzysemestralną. Zaangażowanie ochotników w ten projekt to swoisty wyraz odpowiedzialności młodego pokolenia!

Ferie na poligonie?
W 2024 roku 3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej przeprowadzi 7 naborów skierowanych zarówno do rezerwistów, jak i do kandydatów, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z wojskiem. Pierwszy tegoroczny termin to 27.01-11.02, czyli ferie zimowe, jest skierowany przede wszystkim do pełnoletnich uczniów szkół średnich. To już kolejna edycja akcji “Ferie z WOT”. Zeszłoroczna akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Czy poligon w ciągu roku?
Gdyby ktoś jednak bał się zimy i niskich temperatur, 3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej wychodzi z propozycjami szkoleń w cieplejsze miesiące. Szesnastodniowe szkolenia skierowane do osób bez doświadczenia wojskowego w trybie ciągłym odbywać się będą w terminach: 08.03-23.03, 10.05-25.05, 22.06-07.07, 17.08-01.09, 11.10-26.10, 29.11-14.12.
Z kolei ośmiodniowe szkolenia wyrównawcze skierowane do żołnierzy rezerwy, którzy chcą dołączyć do Wojsk Obrony Terytorialnej zaplanowane są w następujących terminach: 27.01-03.02, 08.03-15.03, 10.05-17.05, 22.06-29.06, 17.08-24.08, 11.10-18.10, 29.11-06.12.

Podczas szkolenia ochotnicy z Podkarpacia będą ćwiczyć pod okiem doświadczonych instruktorów z 3 Podkarpackiej Brygady OT -poznają podstawy strzelectwa, taktyki, łączności, topografii, zasady zachowania na polu walki, przetrwania w trudnych warunkach oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wojska Obrony Terytorialnej od sześciu lat funkcjonują jako piąty rodzaj Sił Zbrojnych. Nasza Formacja utworzona została 1 stycznia 2017 roku. W przeciągu tych ponad sześciu lat sformowanych zostało osiemnaście brygad OT, dwa centra szkolenia, batalion dowodzenia, Szkoła Podoficerska SONDA oraz Jednostka GRYF.

Wojska Obrony Terytorialnej liczą już ponad 38,5 tys. żołnierzy. O unikalności formacji świadczy fakt, że blisko 90 procent z nich to żołnierze-ochotnicy. To obywatele, którzy choć na co dzień mają różne zawody, pasje, ambicje i talenty – łączą swe siły i poświęcają czas, aby chronić swoje małe Ojczyzny. Służba rozpoczyna się szkoleniem podstawowym lub wyrównawczym, a ich kontynuacją jest 3-letnie szkolenie specjalistyczne, podczas którego żołnierze nabywają i poszerzają wiedzę ogólnowojskową, ale również doskonalą się w swoich profesjach.
Nie czekaj, złóż wniosek już dziś dzwoniąc do rekruterów 3 PBOT – https:// rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl

***

Tekst: ppor. Magdalena Mac

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.