Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Trwa budowa pomnika Bohaterów Polski Podziemnej w Dębicy

Trwa budowa Pomnika Bohaterów Polski Podziemnej, żołnierzy Armii Krajowej, którzy po rozwiązaniu Armii Krajowej, kontynuowali walkę z reżimem komunistycznym o wolną i niepodległą Polskę.

Cztery kilkuset kilogramowe bloki granitu, na których znajdują się tablice memoratywne z brązu upamiętniające ofiary: Golgoty Wrocławskiej, Golgoty Warszawskiej, Golgoty Rzeszowskiej, Golgoty Krakowskiej i Golgoty Wronieckiej. Kamień z Brazylii – Verde Maritaca o zielonkawo-różowej teksturze.

Od lewej jeszcze w zimowej scenerii z początku grudnia w zakładzie kamieniarskim, po prawej mniejsza część kolumny.

Przeczytaj także: Oświadczenie inicjatorów budowy pomnika ppłk. Ludwika Marszałka w Dębicy – Ziemia Dębicka (ziemiadebicka.pl)

źródło: AK Dębica/ Fot. Fundacja Non Notus

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.