Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

31-letni kierowca miał ponad 3 promile alkoholu we krwi

Pomimo wielu apeli i codziennych komunikatów, na drogach powiatu dębickiego wciąż zatrzymywani są nietrzeźwi kierujący pojazdami. Stanowią oni ogromne niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Każda, nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie, wpływa na koncentrację i refleks, które mogą skutkować nieodwracalnymi konsekwencjami.

Dębiccy policjanci na bieżąco przeprowadzają kontrole stanu trzeźwości, zarówno rowerzystów, jak i kierujących pojazdami mechanicznymi. Wczoraj funkcjonariusze dębickiej drogówki z grupy „SPEED” zatrzymali mężczyznę, który zdecydował się usiąść za kierownicą pojadzdu po wypiciu alkoholu.

Kierujący fordem został zatrzymany do kontroli drogowej w Dębicy, na Al. Jana Pawła II, około godz. 11. Podczas legitymowania mundurowi wyczuli od kierowcy alkohol. Okazało się, że 31-letni mieszkaniec miejscowości Mała miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie, ponadto nigdy nie posiadał prawa jazdy. Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za kierowanie pojazdem bez uprawnień oraz kierowanie w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym mieszkaniec Małej otrzymał mandat w wysokości 400 złotych oraz 7 punktów karnych. 

źródło: Podkarpacka Policja

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.