Previous
Next
Previous
Next

Zapłacił za towar fałszywymi pieniędzmi

Dębiccy policjanci zabezpieczyli fałszywe banknoty o nominałach 50 oraz 20 euro. Pieniądze pochodziły z rozliczeń finansowych pomiędzy polskimi przedsiębiorcami, a obywatelem Rumunii. Podejrzany o wprowadzenie do obiegu „fałszywek” został zatrzymany i usłyszał zarzut.

15 grudnia ubiegłego roku, do przedsiębiorcy z powiatu dębickiego, przyjechał klient – obywatel Rumunii. Za towar wartości blisko 3 tysięcy złotych, zapłacił euro. Kilka dni później, polski przedsiębiorca chciał wymienić walutę w kantorze. W placówce okazało się jednak, że wszystkie, 26 banknotów, które otrzymał od obywatela Rumunii, są fałszywe. O całej sytuacji pokrzywdzony poinformował śledczych z dębickiej komendy.

W tym samym okresie, nieuczciwy klient oszukał jeszcze jednego handlowca. Za zakupiony towar również zapłacił fałszywymi euro. Tym razem poszkodowany stracił towar o wartości ponad 3 tysięcy złotych. 

Policjanci pionu kryminalnego pracowali nad ustaleniem tożsamości nieuczciwego handlowca. W wyniku podjętych czynności, w sobotę, 47-letni obywatel Rumunii został zatrzymany w Kołaczycach, po tym jak pojawił się na terenie Polski. Usłyszał zarzut wprowadzenia do obiegu fałszywych banknotów. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Dębicy zadecydował, że najbliższe 2 miesiące obcokrajowiec spędzi w więzieniu.

Za wprowadzenie w obieg fałszywych pieniędzy grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

źródło: KPP Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.